Про нас
Історія нашого закладу
Будинок піонерів у м. Берестечко було відкрито ще до війни, у 1939 році, але архівні документи не знайдені.
Перша документальна згадка про Будинок піонерів – це червень 1948 року.
Приміщення, в якому розташувався Будинок піонерів знаходилось по вулиці Низькій, 5 , м. Берестечка. На той час – це був досить гарний будинок: цегляний, з шиферним перекриттям, великими вікнами. У чотирьох просторих кімнатах займались гуртківці.
Директором
При Будинку піонерів діяли такі гуртки: технічні, шашковий, танцювальний, хоровий, гурток вишивки.
Будинок піонерів на той час був центром учнівського дозвілля, проводив спортивні та піонерські зльоти, концерти. Творчо працювали технічні гуртки, зокрема, авіамодельний. Славився на всю округу домбровий оркестр під керівництвом Ксьондзика Григорія Максимовича (інваліда війни, без обох ніг), але надзвичайно талановитого і творчого наставника. В оркестрі налічувалось до 50 дітей. Їхні виступи знали і любили за межами району.
Після адміністративного перерозподілу у 1959 році Берестечківський район було ліквідовано і приєднано до Горохівського району. В цьому ж році Будинок піонерів набув статусу міського, а його директором призначена Воляник Поліна Максимівна, яка працювала до 1962 року. Після її від’їзду за кордон директором стала Діна Петрівна.
У травні 1963 року заклад переводять у інше приміщення, поскільки стараннями історика Філіповича Г.С. було зібрано величезний матеріал з історії міста і місцева влада вирішила віддати будинок під історичний музей.
1 травня 1963 року у місці з величезними почестями відкривається історичний музей, а Будинок піонерів переводять у приміщення по вулиці Горького 1.
З травня 1964 року Будинок піонерів очолює Рузак Марія Лазарівна. В цей період дозвілля школярів міста стало змістовнішим і цікавішим.Було відновлено роботу домбрового оркестру, активніше стали працювати технічні гуртки під керівництвом Серединського Василя Антоновича та хоровий гурток, яким керував Дрина Микола Маркіянович. Збереглися неодноразові нагороди за зайняті призові місця на обласних змаганнях з автомодельного спорту ( 1 місце), судномодельного спорту з класу військових кораблів ( 3 місце), авіамодельного спорту (2 місце).
З виходом на пенсію Рузак М. Л. у вересні 1973 року директором прийшла працювати Новікова Аполлінарія Мойсеївна, яка присвятила позашкільній роботі 20 років. За ці роки Будинок піонерів став для школярів місцем активного відпочинку, а також виявленням талантів. Прекрасні здобутки мали гуртківці технічних гуртків під керівництвом таких талановитих наставників, як Серединський Василь Антонович, Шиманський Іван Антонович, Парфанюк Василь Володимирович.
Але приміщення, у якому знаходився Будинок піонерів, було дуже старим і не пристосованим для роботи з дітьми.
І лише у1983 році дітвора одержала нове приміщення по вул.. Незалежності, 3, яке належить їм понині.
Після проголошення Незалежності України у 1991 р. Будинок піонерів згодом було перейменовано на Будинок школяра, а в лютому 2012 р. – на Буд инок дитячої та юнацької творчості
У липні місяці 1992 року директором було призначено Фридинську Марію Леонтіївну, а методистом – Сікорську Інну Михайлівну.
Загальна площа приміщення – 410 м кв., а площа приміщень для занять – 385 м кв..
В даний час тут є кабінет директора, методичний кабінет, лекційний зал, виставочний зал, майстерня, дві гурткові кімнати, гардероб, санвузол, котельня.
Для педагогів облаштовано методичний кабінет, де проводяться засідання МО. Тут керівники працюють з навчально-методичною літературою, з документацією та журналами.
У лекційній залі проводяться засідання батьківської ради, круглі столи, батьківські збори, різноманітні конференції, наради, літературні конкурси, зустрічі з цікавими людьми.
Поскільки у закладі немає актової зали, то усі вечори, ранки, концерти, масові заходи, в тому числі: лялькові вистави, новорічні ранки, Різдвяні свята проходять у танцювальній залі.
Приміщення знаходиться у комунальній власності. Капітальний ремонт проводився у 1993 році. Були реконструйовані сходи, добудована котельня, підключено газ, перекритий дах руберойдом.
У 2001 році було замінено дахове покриття на шиферне, коридор було оббито дерев’яною вагонкою.
На протязі десяти років будинок ремонтувався і оновлювався завдяки старанням колективу.
Лише з переходом на районний бюджет у 2011 році значно поліпшився технічний стан закладу. У 2011 році була проведена реконструкція майстерні: відділено гардероб і техприміщення. У цих кімнатах був зроблений капітальний ремонт: замінено вікна і двері, покладено лінолеум, стіни і стелі оббито вагонкою. У 2012 році були замінені вхідні, балконні двері та двері у підвальному приміщенні. Також була проведена заміна трьох вікон на першому поверсі та два вікна у підвальному приміщенні.
Стан збереження приміщення задовільний. Потребує капітального ремонту танцювальний зал, заміна міжкімнатних дверей та решти вікон.
Керівництво колективом здійснює директор Фридинська Марія Леонтіївна, яка організовує навчально – виховний процес, створює належні умови для здобуття вихованцями позашкільної освіти, несе відповідальність за результати роботи закладу, разом з педагогічною радою визначає основні напрямки розвитку закладу.
Отзывы
«Это отзыв. Нажмите, чтобы добавить сюда текст с положительным отзывом о вашей компании и ваших услугах.
Пусть ваши заказчики напишут посоветуют вас друзьям».
Амалия Иванова
Мероприятия и мастер-классы
Раннее развитие
Это текст. Нажмите здесь, чтобы отредактировать его и добавить свой текст. Сделать это просто: нажмите «Редактировать текст» либо дважды нажмите на сам текст – и можете вставлять свое содержимое и задавать шрифт. Это место отлично подходит, чтобы рассказать пользователям о себе.
Группа от 3 до 5 лет
Это текст. Нажмите здесь, чтобы отредактировать его и добавить свой текст. Сделать это просто: нажмите «Редактировать текст» либо дважды нажмите на сам текст – и можете вставлять свое содержимое и задавать шрифт. Это место отлично подходит, чтобы рассказать пользователям о себе.